Sport

Busquets: Më kërkuan që të rinovoja në janar, pas 15 vitesh zgjodha familjen time

Autori: Gazeta inFokus 10:01 | 01 June 2023

Sergio Busquets po kalon një javë të veçantë, të fundit si lojtar i Barcelonës.

Mesfushori ka dhënë një intervistë për “Barça TV” nga ku ka zbuluar arsyen pse vendosi të mos rinovonte, por të largohej nga katalanasit.

“Doja të prisja Kupën e Botës, ishte e qartë se ishte e fundit dhe doja ta përfundoja me Spanjën si fillim. Më pas u përqendrova te Barça dhe vendosa, në janar peshova të mirat dhe të këqijat. E mendova me vete fola dhe gruan time. Unë kam qenë këtu që në moshën 15-vjeçare, nuk kam lëvizur kurrë, isha duke u stërvitur dhe shokët e stafi më thanë që duhej të rinovoja të paktën edhe një vit. Këto janë gjëra që të bëjnë të dyshosh, por në fund vjen një moment kur thua ‘Kam 15 vite këtu, jam i privilegjuar sepse kam luajtur për klubin më të mirë në botë’. Tani do të nis një eksperiencë e re, me familjen time”-tha Busquets.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera