Lajme

Borell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar me aneksin e ujdisë për normalizim

Autori: Gazeta inFokus 23:17 | 18 March 2023

Pas përfundimit të takimit mes Kosovës dhe Serbisë, shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell ka dhënë detaje për këtë takim.

Ai ka thënë se duhen ende hapa konkretë për t’u zbatuar plani evropian, teksa tha se “shpeshherë thuhet se djalli fshehet në detaje”.

Borrelli ndër të tjera u shpreh se pas 12-orësh bisedimesh kemi një marrëveshje.“E them që Kosova dhe Serbia janë pajtuar në zbatimin e planit, realisht palët janë pajtuar që të zbatojnë të gjitha pikat me mirëbesim”, u shpreh ai ndër të tjera.

 

Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera