Sport

Boateng, lojtari tjetër që mund të largohet

Autori: Gazeta inFokus 14:11 | 21 August 2019

Bayern Munich ka humbur shumë lojtarë këtë verë, mirëpo ka mundësi që edhe disa të tjerë të largohen.

Këtë herë është fjala për qendërmbrojtësin, Jerome Boateng i cili nuk është i kënaqur me “bavarezët”, transmeton KosovaPress.

Gjiganti gjerman po dëshiron ta mbajë në klub 30-vjeçarin, i cili mund t’iu ndihmoj lojtarëve të rinj në ekip.

Ish-mbrojtësi i Manchester Cityt, mund t’i ndjek hapat e Arjen Robben, Mats Hummels, Franck Ribery dhe Rafinha, duke u larguar nga klubi këtë verë.

Të tjera