Sport

Biletat Kosovë-Angli, nisin verifikimet për shitjen e tyre

Autori: Gazeta inFokus 13:40 | 13 November 2019

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se ka autorizuar njësitet përkatëse të Policisë së Kosovës, në mënyrë që të verifikohen dyshimet e ngritura, si dhe për grumbullimin e të gjitha informatave lidhur me shitjen e biletave online për ndeshjen e futbollit ndërmjet Kosovës dhe Anglisë.

Në një komunikatë për media thuhet se Prokuroria e Shtetit ka filluar hetimet që nga 15 tetor 2019, lidhur me shitjen e biletave online për ndeshjen Kosovë-Mali i Zi, gjë për të cilën është njoftuar opinion publik dhe se tashmë hetimet janë duke vazhduar.

Ndryshe, edhe sot sistemi për blerjen e biletave online për ndeshjen Angli-Kosovë është jashtë funksionit.

-Advertisement-

Në fakt, faqja ka rënë nga sistemi ende pa nisur shitja e biletave, që ishte caktuar për dje.

Kjo mënyrë e shitjes së biletave është kritikuar nga tifozët, pasi ata e kanë të pamundur t’i blejnë ato.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera