Lajme

Bie nga shkëmbi derisa po bënte fotografi (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 18:23 | 13 January 2020

Një grua 21-vjeçare britanike vdiq pasi ra nga një shkëmb në Australi.

Madalyn Davis nga Lincoln vdiq nga plagët që mori këtë javë në Gjirin e Diamantit të Sidneit.

Një ambulancë u thirr në vendngjarje rreth orës 6:30 me kohën lokale dhe trupi i saj u nxor nga deti orë më vonë.

Gjiri i Diamantit ka shenja paralajmërimi për njerëzit që të mos afrohen në skaj, dhe kryetari i bashkisë tha se ata gjithashtu vendosën një gardh më të lartë.

Sipas profileve të mediave sociale, Davis ishte një kozmetologe e specializuar në prerjen e qerpikëve. Para se të nisej për në Australi, ajo ishte në Tajlandë dhe Bali.

Të tjera