Sport

Besart Berisha ndahet me Prishtinën, aventurë e dështuar e yllit kosovar

Autori: Gazeta inFokus 15:04 | 03 December 2021

Besart Berisha është ndarë me FC Prishtinën. Golashënuesi më i mirë në futbollin australian nuk ka lënë fare gjurmë tek skuadra e njohur kosovare.

Insporti merr vesh se Berisha dhe Prishtina kanë shkëputur kontratën e bashkëpunimit.

Berisha që nga transferimi te FC Prishtina është përballur me lëndime, për çka nuk ka arritur fare të lë gjurmë në futbollin kosovar.

Nuk dihet ende nëse Besi do të var këpucët, apo do të kërkojë skuadër të re.

Të tjera