Sport

Belgjika publikon listën, Courtois jashtë Evropianit

Autori: Gazeta inFokus 13:00 | 28 May 2024

Belgjika është kombëtarja e radhës që ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Evropianin ‘Gjermani 2024’.

Pjesë e listës së skuadrës belge janë emrat e mëdhenj si Kevin de Bruyne dhe Jeremy Doku të Manchester City-t, Romelu Lukaku i Romës dhe Leandro Trossard i Arsenalit.

Ndërkaq, portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois nuk ftuar për shkak të një lëndimi të muskulit që e ka lënë jashtë fushës që nga vera e kaluar.

-Advertisement-

Kombëtarja e Belgjikës synon që të shkojë sa më lartë në EURO 2024, vet ky që starton më 14 qershor.

Kjo është lista e Belgjikës:

Portierë: Casteels, Kaminski, Sels.

Mbrojtës: Castagne, De Cuyper, Faes, Meunier, Theate, Vertonghen, Debast.

Mesfushorë: De Bruyne, O.Mangala, Onana, Tielemans, Vermeeren, Witsel, Vranckx.

Sulmues: J.Bakayoko, Carrasco, De Ketelaere, Doku, Lukaku, Lukebakio, Openda, Trossard.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Po, Po 31 Vetura Dacia Logan shpërblim për konsumator nga ETC

Të tjera