Sport

Bëhen përgatitjet e fundit për turneun ndërkombëtar të boksit ”ADEM JASHARI”

Autori: Gazeta inFokus 12:30 | 18 November 2021

Edicioni i 23-të i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari” organizohet me 20 dhe 21 nëntor në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Tashmë Federata e Boksit të Kosovës ka njoftuar se janë bërë të gjitha përgatitjet për organizimin dhe zhvillimin e këtij turneu, transmeton KosovaPress.

Madje, tashme janë publikuar edhe oraret e ballafaqimeve që do të zhvillohen gjatë këtij turneu të cilat edhe mund t’i gjeni më poshtë.

E shtunë, 16:00h | Gjysmëfinalet

E diel, 12:00h | Finalet

Përfaqesuesja e Kosovës

1 Jeton Berisha- 54kg.

2 Bashkim Bajoku-54kg.

3 Arbnor Zeneli- 54kg.

4 Drilon Arifi- 63.50

5 Shpetim Bajoku- 67kg

6 Arlind Hysenaj – 67kg.

7 Patriot Behrami- 71kg.

8 Jozef Rrasi- 71kg.

9 Imer Mangjolli-75kg.

10 Eralb Berisha- 92kg.

11 Besim Brahimi-selektor

12 Mehmet Haxhani-trajner

13 Lirim Shllaku – trajner

Gjyqtarë:Gjysemfinale

Agim Shala

Agim Tahiraj

Safet Syla

Fadil Bekteshi

Visar Ibrahimi

Granit Qorri

Marigona Beadini

Luan Krasniqi

Agron Nushi

Fatlum Agushi

Filip Nue

Gjyqtarë: Finale

Agim Shala

Agim Tahiraj

Safet Syla

Fadil Bekteshi

Visar Ibrahimi

Granit Qorri

Marigona Beadini

Luan Krasniqi

Agron Nushi

Personat zyrtarë

Sima Viorel- supervisor

Sylejman Voca – visor

Nadir Shllaku– visor

Agron Kamberi – mjeku jujdesta

Të tjera