Fokus

Befason Daut Demaku me deklaratën për vrasjen e Liridona Ademajt “Rasti i Liridonës duhet të shfrytëzohet për të bërë mrekulli”

Autori: Gazeta inFokus 20:32 | 09 December 2023

Publicisti dhe shkrimtari Daut Demaku, këtë javë I ftuar në emisionin “ZGJOHU”, nën moderimin e Era Berishës ka folur edhe për vrasjen e Liridona Ademajt, shkruan Gazeta Infokus.

Ai në këtë emision ka thënë se ky rast duhet të përdoreët për të bërë mrekulli.

“Rasti i Liridones, mund të shfrytëzohet me e shëndrru natën terrin ditë me e shëndrrue tragjedinë në mrekulli, literatura thotë pengesat janë mundësi edhe provokimet dhe sfidat e këtilla janë mundësi për vtëdijësim. Zoti kur e ka pa që nuk mundet krejt punët me i kry vet e ka kriju Nanen, që të jetë ndihmnësja e parë e krijuesit, Nana nuk është vëq një femër, një nanë e dy tre fmive, ajo është nana e njërëzimit”, është shprehur Demaku në emisionin “ZGJOHU”.

-Advertisement-

Për të parë deklaratën e plotë të publicistit Demaku ndiqeni emisionin e plotë në platformën online Youtube, Gazeta Infokus dhe në Facebook, Infokus Plus:/Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera