Bakayoko ‘përmirëson’ gabimin e Rrahmanit, Napoli fiton në fund ndaj Udineses

Autori: Gazeta inFokus 17:06 | 10 January 2021

Napoli ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në fund të ndeshjes në udhëtim te Parma, shkruan Gazeta inFokus.

Napolitanët kanë triumfuar me shifrat 2-1, në sfidën e zhvilluar në kuadër ë xhiros së 17-të në Serie A.

Golin e parë në këtë takim e shënoi sulmuesi i Napolit, Lorenzo Insigne, në minutën e 15’ nga pika e bardhë.

Gëzimi i mysafirëve nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 27’ mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, në ndeshjen e parë si startues bëri një gabim trashanik, që i kushtoi me gol Napolit.

Gabimin e Rrahmanit për mrekulli e shfrytëzoi, Kevin Lasagna, i cili realizoi për rezultatin 1-1.

Pjesa e parë u mbyllë me shifrat 1-1, ndërsa me të filluar pjesa e dytë trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, e zëvendësoi Amir Rrahmanin, me mbrojtësin portugez, Mario Rui.

Mysafirët ishin më të mirë gjatë 45 minutave të dytë dhe në fund të ndeshjes, saktësisht në minutën e 90’ arritën ta gjenin golin e fitores me anë te Tiemoue Bakayoko, i cili shënoi për rezultatin përfundimtar 1-2.

Pas kësaj fitoreje Napoli renditet i pesti me 31 pikë, kurse Udinese mbetet e 13-ta me 16-të sosh./Gazeta inFokus/

BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta