Fun & Video

Babai beson se diçka nuk është në rregull në dhomën e djalit, shkon në dhomën e djalit – gjen atë që është makthi më i keq i të gjithë prindërve

Autori: Gazeta inFokus 18:13 | 11 May 2018

Është e vështirë të jesh një adoleshent – dhe kushdo që ka ngritur një fëmijë në atë moshë, e di se adoleshentët mund të jenë më të vështirët.

Ka shumë gjëra në vitet e adoleshencës. Me hormonet që shperthejne dhe miqtë që tradhtojnë në të njëjtën kohë dhe të përpiqen për të gjetur rrugën e drejtë në jetë – dhe të kryejnë shkollën. Dhe nganjëherë shqetësimet e prindërve mund të duken të jenë reale.

Kur ky i ri i i bënë prindërit e tyre me nerva nga ajo se cfarë ka bër, ai përmes një letre mundohet ti qetësojë ata.

-Advertisement-

Largohet nga shtëpia
Një natë kur babai hyn në dhomën e çrregullt të djalit ai është zhdukur nga shtëpia – dhe në vend të kësaj, babi e gjen këtë copë letre:

“I dashur Dad,

Me dhimbje të madhe po ju shkruaj. Unë kisha për të shkuar në shtëpi me të dashurën time të re Stacy, për të shmangur një konfrontim me ju dhe nënën. Unë dhe Stacy kemi pasion të vërtetë, dhe ajo është kaq e mirë. Sidoqoftë, e dija se nuk do ta pëlqente atë për shkak të të gjitha martesave të saj dhe tatuazheve. Ajo është gjithashtu shumë më e vjetër se unë.

Por nuk është vetëm pasioni ynë i fortë, baba. Stacy është shtatzënë. Ajo tha se ne do të jemi të lumtur së bashku. Ajo zotëron një shtëpi në pyll dhe ka një grumbull druri kështu që është e mjaftueshme për tërë dimrin. Stacy dhe unë gjithashtu ndajmë ëndrrën e të pasurit e shumë fëmijëve të tjerë. Ajo gjithashtu më bëri të kuptoj se marihuana me të vërtetë nuk dëmton askënd. Ne e rritim atë në pyll dhe mund të shkëmbejmë barin kundër gjithë kokainës dhe ekstazës që duam.

Mos u shqetëso për mua baba, unë jam 15 vjeç dhe e di se si të kujdesem për të dy. Një ditë, do të kthehemi dhe do të vizitojmë ty dhe nënën kështu që ju mund të njihni të gjitha nipërit e mbesat tuaja.
Jozueu.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shijoni eksperiencën e re të blerjes në Meridian Express x EXFIS!

Të tjera