Lajme

“Bababadimri” sjell vizat per krishtlindje

Autori: Gazeta inFokus 10:32 | 02 December 2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora me lule ta shtatorja e  ish-presidentit Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij.

Haradinaj edhe një herë ka thënë se shpreson që kosovarët të marrin lajmin se mund të lëvizin pa viza në zonën Schengen para Krishtlindjeve./Gazeta inFokus/

 

Të tjera