Sport

Asnjë gjuatje në portë ndaj PSG-së, Reali thyen rekordin 15 vjeçar

Autori: Gazeta inFokus 13:58 | 19 September 2019

Reali i Madridit është në një formë jo të mirë dhe kjo dallohet lehtësisht, jo vetëm nga rezultatet, por edhe nga mënyra e lojës së madrilenëve.

Mbrëmjen e djeshme skuadra e Zidanit humbi nga PSG-ja 3-0, por ajo që ka shqetësuar me shumë çdo tifoz të ekipt është fakti që nuk u bë asnjë gjuajtje në portë.

Skuadra e Zidanit shënoi dy gola, por të dy u anuluan dhe gjatë sfidës gjuatën 9 herë, por asnjë top nuk shkoi drejt kuadradit.

-Advertisement-

Sipas Opta, kjo gjë kishte pa i ndodhur Realit në një ndeshje të Champions-it që në sezonin 2003-2004, pra plot 15 vjet.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Blerando i Big Brother Vip Kosova – fytyra e re e Prince Espresso

Të tjera