Sport

Asgjë më pak se Ibrahimovic, shihni perlën e sulmuesit të Utrecht!/VIDEO

Autori: Gazeta inFokus 12:44 | 27 April 2019

Të premten në mbrëmje një ndeshje e divizionit të dytë holandez mes Utrecht II dhe Helmond dhuroi një gol të jashtëzakonshëm.

Sulmuesi 20-vjeçar i Utrecht-it, Mitchell van Rooijen, barazoi në minutën e 49-të me një gjuajtje alla-Ibrahimovic. Talenti i ekipit të të rinjve të Utrecht ka shënuar 3 gola këtë kampionat dhe çuditërisht të tre golat i ka shënuar në 3 ndeshjet e fundit, në harkun e një jave. Bën mirë që tenton edhe gola të tillë, qenka momenti i tij!

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera