Sport

Arteta i zhgënjyer me humbjen ndaj Aston Villa-s

Autori: Gazeta inFokus 10:03 | 15 April 2024

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është shprehur i zhgënjyer me humbjen nga Aston Villa.

“Topçinjtë” bën hap fals në garën për kreun e tabelës, dhe tashmë Man City është lider i Premier League-s.

“Nëse ngecim në një ndeshje të tillë, atëherë nuk jemi mjaftueshëm të fortë”, tha Arteta pas ndeshjes.

-Advertisement-

“Nëse doni të fitoni tituj, kur të arrini në momentin vendimtar, duhet të fitoni”, ka theksuar strategu spanjoll.

Pas humbjes nga Aston Villa, Arsenal është i dyti me 71 pikë, aq sa ka edhe Liverpool, kurse, Man City kryeson tabelën me dy pikë më shumë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera