Lajme

Arrestohen katër persona për ryshfet, dy prej tyre janë nga Prokuroria Themelore në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 14:57 | 14 February 2020

Katër persona janë arrestuar më urdhër të Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për veprat penal marrje dhe dhënie të ryshfetit, shkruar Gazeta inFokus.

Dy të arrestuarit e parë janë F.K, punonjës i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, dhe I.I. punonjës i Gjykatës Themelore në Prishtinë, të dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti”.

Po ashtu, Prokuroria njofton se janë arrestuar edhe dy persona tjerë B.P dhe I.S. të dyshuar për veprën penale “dhënie të ryshfetit”.

Me urdhër të prokurorit të njëjtit janë ndaluar dhe janë duke u intervistuar në polici./Gazeta inFokus/

Të tjera