Lajme

Arrestohen dy persona, mashtruan duke shitur lokalin pronë e komunës së Istogut

Autori: Gazeta inFokus 08:39 | 11 July 2024

Dy persona janë arrestuar për mashtrim.

Ata dyshohet se ia kishin shitur një personi tjetër (viktimës) një lokal, që është pronë e komunës së Istogut.

Rasti është konfirmuar për Klankosova.tv edhe nga zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

-Advertisement-

“Rasti është denoncuar nga viktima. Personat e dyshuar pas një pune hetimore janë arrestuar dhe ndaj tyre është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit”, tha Nikçi.

Dyshohet se viktima u dëmtua goxha shumë me para.

Klankosova.tv mëson se vlera e dëmit është rreth 200 mijë euro.

Njëra nga të dyshuarit ishte shfaqur si noter për dy vjet e kishin detyruar viktimën që të paguante për dy vjet shuma të ndryshme.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera