Lajme

Arrestohen dy persona, dyshohet se kryen veprën penale rrëmbim

Autori: Gazeta inFokus 16:07 | 24 May 2024

Zyrtarët policorë të Njësitit të Hetimeve të Përgjithshme në asistim të Njësitit për Reagim të Shpejtë, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën rrëmbim.

Sipas policisë, arrestimi i të dyshuarve A. K. (18) dhe Y. S., i mitur, ka ardhur si rezultat i një pune intensive hetimore, pas denoncimit të rastit, duke mos dhënë më shumë detaje.

Pjesë e aksionit policor ka qenë edhe bastisja në dy lokacione, ku është sekuestruar një armë e ftohtë (thikë), e cila dyshohet se është përdorë në rast.

-Advertisement-

Aktualisht hetuesit policorë në koordinim me prokurorin e shtetit, janë duke kryer veprimet e nevojshme procedurale./Telegrafi

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera