Sport

Armando Broja ‘bum bum’, realizon gol të ‘çmendur’ ndaj Hungarisë

Autori: Gazeta inFokus 22:28 | 09 October 2021

Hungaria dhe Shqipëria po luajnë aktualisht në kuadër të kualifikimeve të Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Puskas Arena’ në Budapest, kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 80’.

Golin për ‘kuqezinjtë’ e ka realizuar super sulmuesi, Armando, Broja, i cili shënoi një gol fantastik pasi i dribloi dy kundërshtarë./Gazeta inFokus/

Të tjera