Auto&Tech

Apple prezanton iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus!

Autori: Gazeta inFokus 11:03 | 08 September 2022

Apple prezantoi sot iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus, me dy madhësi – 6.1 inç dhe 6.7 inç – në një dizajn të sofistikuar me përmirësime mbresëlënëse të kamerës dhe aftësi të reja inovatore sigurie.

iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus nxjerrin foto dhe video mahnitëse me një sistem të fuqishëm kamerash që përmban kamerat e reja kryesore dhe të përparme TrueDepth, kamerën Ultra Wide për perspektiva unike dhe Motorin Photonic – një imazh i përmirësuar.

Të dy modelet përfshijnë çipin A15 Bionic me një GPU me 5 bërthama, i cili ofron performancë dhe efikasitet të jashtëzakonshëm për ngarkesa të vështira pune dhe është projektuar me privatësi dhe siguri të integruar. iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus prezantojnë aftësi kritike të sigurisë si Zbulimi i përplasjeve dhe urgjenca SOS nëpërmjet satelitit, i pari në industri. Dhe me jetëgjatësinë e mahnitshme të baterisë, karakteristikat kryesore të qëndrueshmërisë në industri dhe 5G super të shpejtë, kjo linjë iPhone është më e avancuar se kurrë më parë.

iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus do të jenë të disponueshëm në ngjyrat mesnatë, blu, dritë ylli, vjollcë.

“Klientët tanë mbështeten në iPhone-in e tyre çdo ditë, dhe iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus prezantojnë teknologji të reja novator dhe aftësi të rëndësishme sigurie. Me ekranin e ri, më të madh 6.7 inç në iPhone 14 Plus, përdoruesit mund të shijojnë më shumë përmbajtje në ekran kur shfletojnë ueb dhe akoma më shumë tekst. Të dy telefonat kanë një kamerë kryesore të re të fuqishme me një hap të madh në performancën në dritë të ulët, aftësi të avancuara të lidhjes me 5G dhe eSIM dhe performancën e jashtëzakonshme të A15 Bionic, e cila ndihmon në mundësimin e jetëgjatësisë edhe më të mirë të baterisë. E gjithë kjo, e integruar fort me iOS 16, e bën iPhone më thelbësor se kurrë., “tha Greg Joswiak, nënkryetari i lartë i Apple i Marketingut në mbarë botën./

Etiketa:

Të tjera