Auto&Tech

Apple lanson iPadin e ri më 5 qershor

Autori: Gazeta inFokus 11:19 | 16 May 2017

Konferenca e sivjetme e Apple-it për zhvilluesit pritet të sjellë edhe pajisje të reja, përpos njoftimeve për përditësime në sistem operativ.

Sipas analistëve, kompania do të lansojë një altoparlant të Sirit dhe një iPad Pro të ri 10.5-inç.

KGI thotë se pajisja do të ketë panel të ndjeshëm në prekje. Po ashtu pritet që të kushtojë më shtrenjtë se rivalët.

Në WWDC pritet të vijë edhe sistemi i ri operativ.

Kjo ngjarje do të mbahet më 5 qershor.

Etiketa:
Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera