Lajme

Anëtari i VV-së: Në AAK ndryshime drastike, Daut Haradinaj kryetar

Autori: Gazeta inFokus 22:17 | 12 January 2020

Anëtari i VV’së, Avni Zogiani, ka thënë se tek Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pritet të ndodhë një ndryshim i madh, shkruan gazeta inFokus.

Ramush Haradinaj, e konfirmoi të dielën se ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të AAK-së dhe se do të kryejë punët si kryetar vetëm deri në zgjedhjet e reja brenda kësaj partie.

E sipas Zogianit, vëllau i Ramush Haradinaj, Daut Haradinaj do të jetë kryetari i ri i këtij subjekti politik.

“Transformim drastik tek udheheqja e AAK, largohet Ramushi, vie Dauti”, shkruan ai./Gazeta inFokus/

Të tjera