Sport

Andrea Belotti transferohet në La Liga për 60 milionë euro (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 10:52 | 16 May 2017

Andrea Belotti mund të transferohet në Atletico Madrid gjatë verës

Gjatë verës skuadra e Torinos mund të mbetet pa yllin e saj, Andrea Belottin, i cili pati një sezon të shkëlqyeshëm në Serie A.

Sipas COPE, reprezentuesi i Italisë ka zgjuar interesimin e skuadrës së Atletico Madridit, përcjell Express.

Diego Simeone do të tentoj transferimin e Belottit nëse dështon ta rikthej nga Chelsea sulmuesin spanjoll, Diego Costa.

Thuhet se Atletico Madrid janë të gatshëm të ofrojnë për italianin 60 milionë euro. Belottit ka pasur një sezon të shkëlqyeshëm ku ka shënuar 27 gola në 36 ndeshje.

Përveç Atleticos, Belotti kërkohet edhe nga: Liverpool. Arsenal, Manchester City, PSG dhe Bayern Munich. Belotti ka kontratë me Torinon deri në verën e vitit 2021.

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera