Sport

Ancelotti: Lëndimi i Vinicius nuk do të na shtyjë të blejmë lojtarë

Autori: Gazeta inFokus 11:21 | 26 August 2023

Carlo Ancelotti ka folur mbrëmë pas fitores ndaj Celta Vigos.

Ishte kjo fitore me sakrifica, pasi Vinicius Junior pësoi një lëndim.

Megjithatë, lëndimi i tij nuk do të detyrojë klubin madrilen të blejë lojtarë.

-Advertisement-

“Lëndimi i Vinicius nuk do të na detyroj të blejmë lojtarë. Ekipi është i kompletuar. Mund të fitojmë pa Vinicius, Benzema, Courtois e Militao. Sulmi jonë është i kompletuar. Numrat flasin vetë. Po shënojmë gola pa Benzeman dhe Vinicius”, u shpreh trajneri italian.

Pas tri ndeshjeve të para në La Liga, Real Madridi i ka tri fitore.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Të tjera