Lajme

Ambasadorët: Të përmbahen të gjitha palët nga dhuna (Video)

Autori: Gazeta inFokus 20:11 | 27 April 2017

Ambasadorët e vendeve të huaja kanë dalë në konferencë shtypi për të reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë, ku është zgjedhur Kryetari i ri i Kuvendit, si edhe protestuesit janë futur dhunshëm, duke sulmuar gazetarë dhe deputetë, ndër të cilët edhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ambasadorët Charles Garett, Christine Althauser, Wouter Plomp, Mats Staffansson, kanë folur para mediave rreth zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë.

Si më i vjetër, ambasadori suedez foli në emër të të gjithë ambasdorëve, si edhe në emër të atij amerikan.

-Advertisement-

”është e papranueshme dhe apelojmë te të gjithë që të përmbahen nga dhuna dhe retorika që mund ta bëjë situatën më të keqe, është koha për dialog dhe jo për dhunë. Kemi informata se protestues të maskuar kanë sulmuar kuvendarët. Do të rikutoj se është përgjegjësi e policisë së vendit që të bëjë të sigurtë që të mos ndodhin këto akte të dhunshme”, u shpreh Staffansson./Telegrafi/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNI – Universum International College ka hapur afatin për provim pranues në drejtimet Fizioterapi, Teknik Dentar dhe Estetikë & Higjienë…

Të tjera