Lajme

Ambasada amerikane u bën thirrje sërish qytetarëve për t’u vaksinuar

Autori: Gazeta inFokus 17:21 | 07 October 2021

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë thirrje sërish për t’u vaksinuar.

Ata kanë theksuar se vaksinat janë mbrojtja e vetme kundër COVID-19.

“Vaksinat janë mbrojtja e vetme e provuar kundër COVID-19. Reduktimi i vdekjeve, shtrimeve në spital dhe simptomave të rënda”, thuhet në postimin e amabasadës në rrjetin social Twitter.

Të tjera