Sport

Allegri: S’ia uroj askujt atë që po i ndodh Juves

Autori: Gazeta inFokus 10:11 | 29 May 2023

Juventusi humbi 0-1 ndaj Milanit, duke i dhënë fund shpresave për mbërritjen në katërshen e parë.

Goli i bukur me kokë i Oliver Giroud, kualifikoi skuadrën e Stefano Piolit për të tretin vit radhazi në Champions League.

Trajneri i bardhezinjve, Max Allegri foli pas ndeshjes ndaj kuqezinjve, ku ndër të tjera tha:

“Pas ndeshjes i falënderova djemtë, sepse ata kanë zhvilluar një sezon të rëndësishëm. Do të tentojmë ta mbyllim me nder në Udine, edhe pse një vit të tillë nuk ia uroj askujt.

Milan? Çfarë të them… Nuk ka shumë për të folur për këtë ndeshje. Ne bëmë atë që mund të bënim“, deklaroi Allegri.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

4 arsyet pse duhet të studioni Biznes dhe Menaxhment

Të tjera