Rozë

Aktorja e famshme humbi betejën me kancerin, John Travolta: E di, do të shihemi sërish! (FOTOT)

Autori: Gazeta inFokus 11:07 | 06 December 2022

Aktorja e famshme, Kirstie Alley, ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur familja e saj që shkruan”

“Me keqardhje ju njoftojmë se nëna jonë e dashur ka ndërruar jetë.

Sipas fëmijëve të aktores, ajo ishte diagnostikuar me sëmundjen e rëndë së fundmi, pa zbuluar llojin e kancerit nga i cili vuante.
Ndërkohë aktori i famshëm, John Travolta, i cili luajti me të në serialin “Look Who’s Talking”, shkoi në Instagram: “Me Kirstie ishte një nga marrëdhëniet më të veçanta që kam pasur ndonjëherë.

Të dua Kirstie. E di që do të shihemi sërish”.

Në Cheers, ajo luajti personazhin Rebecca Howe me aktorin Ted Danson.
“Ajo ishte e rrethuar nga familjarët e saj dhe luftoi me forcë të madhe”, u tha në deklaratë. “Aq sa ikonë ishte në ekran, ajo ishte një nënë dhe gjyshe edhe më e mahnitshme”, ka njoftuar familja.

Ajo u shfaq në 147 episode pasi iu bashkua shfaqjes në kulmin e popullaritetit të saj dhe vazhdoi të luante rolin deri në fund të tij në 1993.

Në 1993, ajo fitoi një Emmy të dytë për aktoren më të mirë kryesore, këtë herë për film David’s Mother.

Kujtojmë se Alley është e njohur për rolin e saj në komedinë “Cheers” në vitet 1980 dhe ‘90.

Alley fitoi një çmim Emmy për rolin e saj në serialin e njohur televiziv. Kansas është shfaqur gjithashtu në filmat Star Trek II: The Wrath of Khan, Drop Dead Gorgeous dhe seritë Look Who’s Talking.

Etiketa:
Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Të tjera