Lajme

Aksidenti në Ferizaj, ndalohet një person për 48 orë

Autori: Gazeta inFokus 18:35 | 27 December 2021

Gjatë ditës së sotme ka pasur një numër të madh të aksidenteve në komunën e Ferizajt, por njëri prej tyre ka përfunduar me fatalitet.

Aksidenti me fatalitet ka ndodhur gjatë orës 12:00 në mesditë, në dalje të fshatit Talinovc të Muhagjerëve, nga ku kanë mbetur të vdekur një person dhe janë lënduar dy të tjerë.

Makina është goditur në një shtyllë elektrike, e cila ndodhej në anën tjetër të shiritit, nga ka qenë duke ngasur personi në fjalë, meqë rasti i ka shkaktuar vdekjen hallës, e cila ka qenë ulur prapa.

Dy personat e tjerë kanë pasur lëndime të vogla trupore, teksa njëri është lëshuar në shtëpi, ndërsa vozitësi, i dyshuari për shkaktimin e aksidentit, është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të tjera