Lajme

Aksident në Lipjan, humb jeten një person

Autori: Gazeta inFokus 08:02 | 23 April 2024

Rasti ka ndodhur në rrugën “Ibrahim Rugova”, të këtij qyteti.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka theksuar se në aksident ishin të përfshirë një veturë dhe një kamion.

Sipas tij, viktima e këtij aksidenti është një burrë i moshës 71-vjeçare.

-Advertisement-

“Përderisa policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për hetimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti, me urdhër të prokurorit të shtetit vozitësi i kamionit është dërguar në mbajtje prej 48 orësh”, ka deklaruar Borovci për media.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera