Sport

Agim Ademi në Kongresin e 46-të të UEFA-s në Vjenë: Me dy legjendat e futbollit të Ballkanit

Autori: Gazeta inFokus 17:15 | 11 May 2022

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, sot në Kongresin e 46-të të UEFA-s në Vjenë, ka takuar anëtarin e KE të UESA-s dhe Dejan Saviçeviq, anëtar i Këshillit të FIFA-s, shkruan Gazeta Infokus.

Ai përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë se kanë diskutuar për mundësinë e bashkëpunimit rajonal dhe rritjen e mëtejshme të futbollit në vendet tona.

“Me dy legjendat e futbollit të Ballkanit, Davor Shuker, anëtar i KE të UEFA-s dhe Dejan Saviçeviq, anëtar i Këshillit të FIFA-s, gjatë Kongresit të 46-të të UEFA-s në Vjenë. Diskutuam mundësitë e bashkëpunimit rajonal dhe rritjen e mëtejshme të futbollit në vendet tona”, ka shkruar Ademi./Gazeta Infokus/

Të tjera

rel="nofollow"