Lajme

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëhqejet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

Autori: Gazeta inFokus 17:14 | 24 May 2023

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi.

Abdixhiku ka thënë se s’ka mospajtime në LDK, derisa thotë se dorëheqjet që ndodhin në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta pasi që edhe Kryesia është në dorëheqje e sipër.

“Dorëhejqet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta, sepse edhe kryesia janë në dorëheqje e sipër.Falendëroj të gjithë ata që kanë kontribuar për LDK-në edhe ata që s’kanë kontrbibuar. E rëndësishme është rruga që kemi përpara”, ka thënë Abdixhiku.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik

Të tjera