Lajme

Abbott uron Pashkët në tri gjuhët zyrtare në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 13:00 | 04 April 2021

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar të gjithë besimtarët që sot festojnë Pashkët.

Abbott urimin e bëri në tri gjuhët zyrtare të Kosovës në shqip, serbisht dhe në gjuhën angleze.

Urimet e mia të përzemërta për të gjithë ju në Kosovë, që sot festoni të Dielën e Pashkëve.

***
Moje najbolje želje svima na Kosovu koji danas slave Uskrs.

***
My best ëishes to all those in Kosovo ëho are celebrating Easter Sunday today.

Të tjera