Lajme

A po kthehen reduktimet? Një pjesë e Fushë Kosovës qe dy orë në terr

Autori: Islam Morina 23:58 | 08 January 2022

Një pjesë e mirë lagjes Dardania në Fushë Kosovë ka mbetur pa energji elektrike qe dy orë, raporton Gazeta Infokus.

Dy ditët e findit nuk ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike, mirëpo sonte shunë banorë të rrugës Dardania janë në terr dhe kushtimisht pa ngrohje.

Nuk dihet nëse ndërprerja e energjisë është si rezultat i reduktimeve, apo bëhet fjalë për ndonjë prishje në rrjetin e furnizimit./Gazeta Infokus/

Të tjera