Lajme

A duhet të shkoni ju me ua fituar garën në Komuna? Përgjigjet Albin Kurti

Autori: Gazeta inFokus 20:06 | 10 November 2021

Nuk duhet që unë të shkoj e t’ua fitojë zgjedhjet në komuna. Por ka projekte që zhvillohen që nuk janë të një komune”, ka thënë Kryeministri Kurti.

Ai tutje ka marrë shembull disa projekte që sipas tij nuk janë të vetëm një komune, duke i përmendur projektet në Prizren dhe Podujevë, për të cilat ka thënë se janë më të mëdha se komuna dhe interesat e tyre./Gazeta Infokus/

Të tjera