Lajme

70 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje të rëndë

Autori: Gazeta inFokus 09:14 | 14 April 2021

Aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 94 pacientë me Covid-19. Prej tyre 70 janë në oksigjeno terapi, 4 pacientë në CPAP.

13 pacientë me Covid-19 janë në gjendje më të rëndë. Ndërkohë është bërë e ditur se 7 pacientë me Covid-19 janë shëruar gjatë këtyre 24 orëve të fundit.

Në anën tjetër kjo është pasqyra e plotë e punës së këtij spitali gjatë 24 orëve të fundit.

– 421 Vizita Specialistike;

– 33 Pranime;

– 44 Lëshime;

– 256 Pacientë të Hospitalizuar;

– 5 Lindje, 4 vajza dhe 1 djalë;

– 6 Operacione;

– 41 Hemodijaliza;

– Analiza: 280 pacientë që kanë bërë 3,863 analiza;

Të tjera