Fun & Video

28-vjeçari denoncon të dashurën pasi refuzoi të paguante faturën në një lokal

Autori: Gazeta inFokus 12:12 | 04 October 2023

Një takim romantik në Moskë mori një kthesë të pazakontë, ku një 28-vjeçar denoncoi në polici të dashurën pasi patën një mosmarrëveshje për pagesën e faturës gjysmë përgjysmë në një lokal.

Debati u ndez pasi çifti nuk po binin dakord për pagesën e faturës në takimin e tyre të parë. 28-vjeçari e kishte takuar vajzën online dhe pas disa javësh njohje me njëri-tjetrin përmes rrjeteve sociale, vendosën të takoheshin personalisht.

Ata zgjodhën një kafene në rrugën “Mira” të Moskës për takimin e tyre. Në fillim dukej se gjithçka po shkonte mirë, por gjërat morën kthesë për keq kur kamerieri dorëzoi faturën. Djali sugjeroi që të ndanin shpenzimet në mënyrë të barabartë, një praktikë e zakonshme takimesh, por vajza refuzoi kategorikisht. Vajza argumentoi se ai kishte porositur shumicën e ushqimeve dhe pijeve, kështu që 28-vjeçari duhet të paguante për gjithçka.

-Advertisement-

Pas një debati të ashpër, vajza u largua papritur nga kafeneja, duke e lënë 28-vjeçarin të paguante të gjithë faturën, e cila arrinte në 180 euro. Në vend që të pranonte situatën, ai vendosi t’i merrte gjërat në duart e tij. Djali shkoi direkt në një komisariat dhe bëri një denoncim kundër partneres së tij.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
KidsDay merr investim strategjik nga Finnish Schools International dhe Highlight Ventures për të digjitalizuar dhe transformuar kopshtet dhe edukimin parashkollor…

Të tjera