Sport

⚽️Zyrtare: Gerrardi trajner i U-18 (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 19:16 | 27 April 2017

Steven Gerrard nga sezoni i ardhshëm do të jetë trajner i U-18.

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard është zyrtarizuar trajner i të rinjve të Liverpoolit, saktësisht të U-18, të cilët do t’i menaxhojë nga sezoni 2017/18.

“Liverpooli mund të konfirmojë se Steven Gerrard do të bëhet menaxher i U-18 në prag të sezonin 2017-18”, thuhet në konfirmimin e klubit.

-Advertisement-

Gerrard do ta zëvendësojë në këtë post, Neil Critchley, i cili do të marrë menaxhimin e U-23.

“Vërtet jam kënaqur me kohën time në Akademi deri më tani dhe ndjej se kam mësuar shumë nga stafi i trajnerëve këtu. Pas bisedës me Alex Inglethorpe u pajtuam që është koha që unë të marr menaxhimin e një ekipi”, është shprehur Gerrard.

View image on Twitter

This summer, we’ll have a new U18s manager…

Steven Gerrard.

More: http://lfc.tv/AG9m 

“I’m really excited and looking forward to it.”

Watch the exclusive interview with Steven Gerrard on his new role: http://lfc.tv/AG9p Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Dizajn Mode, nga hobi në profesion

Të tjera