Sport

⚽️Pas dënimit për baste, futbollisti i Premierligës vjen me një vendim të çuditshëm (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 17:03 | 26 April 2017

Joey Barton është dënuar me 18 muaj moslojë, për shkak të basteve që kishte vënë për të fituar ose humbur ish skuadrat ku luante.

Mesfushori i Burnleyt, Joey Barton është dënuar me 18 muaj moslojë, pasi ka pranuar akuzën e Federatës së Anglisë për bastvënie.

Ai ka thënë se ky vendim i rëndë do ta shtyjë që para kohe të pensionohet nga futbolli aktiv.

-Advertisement-

“Jam shumë i zhgënjyer nga ky dënim i rëndë. Ky vendim më shtynë që të pensionohem para kohe nga futbolli”, ka thënë Barton në një komunikatë të lëshuar në faqen e tij zyrtare.

Kujtojmë se Barton po ashtu është gjobitur edhe me 30 mijë funte. /Express/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera