Sport

⚽️Njihuni me portierin gjerman që ka shtatë lojë por ka fituar 13 tituj (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 14:52 | 02 May 2017

Ndoshta mund të duket interesante, por portieri gjerman Tom Starke e ka një histori dhe karrierë tejet të veçantë.

Starke te Bayern Munchen luan që pesë vite që nga transferimi i tij nga Hoffenheim në vitin 2012. Nga ajo kohë 36-vjeçari ka zhvilluar vetëm shtatë paraqitje.

Megjithatë historia nuk mbyllet këtu, ai është një nga lojtarët më me fat në Botë, pasi ka fituar plotë 13 tituj që shumica e super futbollistëve as nuk iu kanë afruar.

Bëhet fjalë për pesë triumfe në Bundesliga, tri nga Pokal, dy nga Super Kupa e Gjermanisë, një Ligë të Kampionëve, një Super Kupë të UEFA-s dhe ajka në fund Kupën e Botës për klube.

Starke ende është portier te Bayerni, por e ardhmja e tij mund të jetë në pikëpyetje në fund të këtij sezonit./IndeksOnline/

 

Etiketa:
Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera