Sport

⚽️Ky është portieri shqiptar që po bën bujë në Greqi

Autori: Gazeta inFokus 13:28 | 27 April 2017

Ndeshja e Kupës së Greqisë mes AEK dhe Olimpiakos si zakonisht ka prodhuar episode dhune dhe kontestimesh.

Dy kartonë të kuq në fund, polemika, tension, tifozeri të zjarrtë dhe, në fund, AEK Athina që fiton të drejtën për të luajtur finalen e Kupës edhe pse u mund 0-1 brenda fushës. AEK-ut i është kualifikuar pas fitores 2-1 në ndeshjen e parë.

Ngjarja më e shëmtuar ndodhi në fund, teksa mes fyerjesh dhe polemikash, portieri me origjinë shqiptare i Olimpiakosit, Stefanos Kapino, do të shkatërronte dhomat e zhveshjes së AEK-ut nga nervozizmi.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Studio MASTER në UNI, merr Diplomë të dyfishtë Gjermane dhe leje-qëndrim të përhershëm në Gjermani

Të tjera