Sport

⚽️Ky është menaxheri që bëri të njohur futbollistët shqiptarë në Zvicër (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 11:15 | 16 May 2017

Ka shumë talent dhe futbollistë profesionist shqiptarë që janë të lindur në Zvicër, e që po shkëlqejnë në arenën europiane, shkruan IndeksOnline.

Duke filluar nga Xherdan Shaqiri që luan në Premier Ligë te Stoke City, Admir Mehmedi në Leverkusen, Pajtim Kasami në Championship të Anglisë te Nottingham e deri te Amir Abrashi në Bundesliga te Freiburg, kanë pasur një menaxher i cili i ka meritat për këtë.

Të gjithë këta futbollist shqiptarë të lartë përmendur dikur ishin pjesë e klubeve zvicerane, ndërsa meritori i kësaj historie është padyshim drejtori sportiv, Mathias Walther.

Së fundi Walther sipas medieve të huaja është bërë drejtor sportiv te skuadra e Grasshopper Zurich.

 

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera