Sport

⚽️Kur Meda këndonte në festën e Hajvalisë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 17:46 | 13 May 2017

Skuadra e Hajvalisë në konkurrecën e femrave pa ndonjë problem të madh ka arritur ta mbrojë titullin e kampionit.

Me këtë rast, vashat e Hajvalisë do ta përfaqësojnë sërish Kosovën në Ligën e Kampionëve.

Një edicion fantastik po e pret këtë skuadër pasi ndodhet edhe në finale të DigitAlb Kupës dhe ka gjasa maksimale që ta fitojë edhe këtë trofe.

Mirëpo, entuziazmi këtë edicion nuk ka qenë si i kaluari për shkak edhe të problemeve financiare me të cilat u përball klubi, shkruan Gazetasheshi.com.

Edicionin e kaluar kur Hajvalia po e festonte titullin, atmosfera ishte impozante, teksa pronari i klubit, Mehedin Përgjegjaj – Meda kishte kënduar ‘live’ në stadium.

00:00
00:00

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera