Sport

⚽️Dybala “tradhton” Messin: Ky është idhulli im i vërtetë (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 16:13 | 01 May 2017
Juventus po përgatitet për sfidën e parë ndaj Monacos në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioënve.

Ylli i bardhezinjve, Paulo Dyabala në një intervistë për faqen zyrtare të UEFA-s ka folur për rivalët francez.

“Do të jenë dy ndeshje shumë të vështira. Monaco është duke kryesuar kampionatin francez dhe po e bën shumë mirë detyrën në Ligën e Kampioneve. Në Ligën e Kampionëve mund të jetë viti ynë, ndërsa jemi duke bërë më të mirën në të gjitha garat.

Natyrisht, nuk do të jetë e lehtë, sepse janë edhe tri ekipe të tjera, që duan për ta fituar Champions-in, por ne do të japim më të mirën për ta fituar këtë trofe.

Dybala ka zbuluar dhe lojtarin e tij të preferuar:

“Ronaldinho ishte një nga lojtarët e mi të preferuar, që fëmijë. E kam bërë të qartë se duhet të luaj gjithmonë me buzëqeshje. Ndonjëherë, trajnerët dhe lojtarët në Europë nuk e konsiderojnë futbollin siç bëjmë ne në Amerikën e Jugut. Gjithmonë përpiqem që të argëtohem me futbollin, por ky është vetëm mendim im.”

dybala42

 

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera