Sport

⚽️ Zyrtare: Grupi i Shqipërisë në Kupën e Botës

Autori: Gazeta inFokus 15:49 | 25 April 2017

U hodh sot në Nion të Zvicrës shorti i fazës kualifikuese të Kupës së Botës “Francë 2019” për femra.

Kombëtarja shqiptare e drejtuar nga Armir Grima u pozicionua në Grupin 2 dhe do të ketë përballë rivalet e Zvicrës, Skocisë, Polonisë dhe Bjellorusisë.

Ky grup pritet të prodhojë sfida mjaft të vështira për vajzat kuqezi teksa dy prej kundërshtareve, Zvicra dhe Skocia, do të marrin pjesë gjatë kësaj vere në fazën finale të Kampionatit Evropian 2017 në Holandë.

-Advertisement-

Ndeshjet kualifikuese do të fillojnë të luhen në muajin shtator të këtij viti dhe do të vazhdojnë deri në shtatorin e vitit të ardhshëm.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
UFC EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION!

Të tjera