Sport

⚽️ Vetëm një lojtar kompletoi më shumë pasime se sa Granit Xhaka këtë javë [Foto]

Autori: Gazeta inFokus 18:55 | 28 April 2017

Mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure, përfundoi më shumë pasime se çdo lojtar tjetër i Premier Leagues gjatë ndeshjeve të kësaj jave.

Disa ndeshje u zhvilluan në krye të kësaj juve – Chelsea mposhti Southamptonin të martën, Midellsbrough mposhti Sunderlandin dhe Tottenham Hotspur triumfuan ndaj Crystal Palace.

Mbrëmë Manchester City barazoj me rezultat 0-0 ndaj Manchester United në Etihad Stadium.

-Advertisement-

Edhe pse asnjëra skuadër nuk ishte në gjendje të shënonte një gol , Toure kishte një ndikim të madh në fushë pasi ai përfundoi me 107 pasime, prej tyre 98 të sakta.

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, i cili prodhoi një shfaqje inkurajuese kundër Leicester, kishte numrin e dytë më të lartë pasimeve me 95 sosh, ndërsa në vendin e tretë ishte mesfushori tjetër i Manchester Cityt, Fernandinho me 91 pasime. 

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera