Sport

⚽️ Rodriguez zgjedh numrin e fanellës te skuadra e re (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 11:00 | 28 April 2017

James Rodriguez pritet t’i bashkohet Manchester Unitedit gjatë verës.

Real Madridi dhe James Rodriguez pritet të ndahen pas përfundimit të këtij sezoni. Kolumbiani pritet të gjejë një ekip të ri pasi nuk po gjen hapësirë në formacionin e Zinedine Zidanes.

Don Balon insiston se ish-anëtari i Monacos dhe Portos dëshiron të transferohet te Manchester United, përcjell Express.

Madje, Don Balon shkruan se Rodriguez do të marrë numrin 10 te ‘Djajtë e Kuq’, i cili aktualisht bartet nga Wayne Rooney.

-Advertisement-

Por, sulmuesi anglez gjatë verës pritet të largohet nga Old Trafford gjatë verës dhe t’i lirojë vendin kolumbianit.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera