Sport

⚽️ Neymar te klubi i ri për 200 milionë euro (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 17:34 | 27 April 2017
Neymar mund të largohet nga Barcelona.

Neymar pritet të largohet nga Barcelona gjatë verës. Futbollisti brazilian beson se Manchester United do të paguajë shifrën e 200 milionë eurove për ta transferuar në “Old Trafford”.

“Dailyrecord” shkruan se dy skuadra angleze United dhe City i kanë lënë të kuptojë brazilianit se janë të gatshëm për të paguar klauzolën për largimin e tij.

Dëmtimi i Zlatan Ibrahimovic, ka bërë që United të nis kërkimin për një tjetër sulmues, teksa braziliani shihet si një blerje perfekte, raporton Albeu.

-Advertisement-

Një ndër shkaqet e largimit të tij, është dhe fakti që Messi dhe Suarez janë gjithmonë në qendër të vëmendjes, dhe kjo e ka mërzitur shpesh herë dhe brazilianin që kërkon një rol më të rëndësishëm te United. Gjithsesi një levizje e tillë do të jetë e vështirë për t’u realizuar.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera