Sport

⚽️ LIVE: Hajvalia – Trepça ’89, shënohet goli i dytë

Autori: Gazeta inFokus 16:22 | 28 April 2017

Xhiro 28 e Vala Superligës starton sot dhe përfundon të dielën. Dueli i sotëm është ai ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës ’89, dy skuadra me objektiva diametralisht të kundërta.

Përderisa Hajvalia tashmë është në Ligën e Parë, 89-shi me fitore synon që të jetë sa më afër titullit të kampionit, shkruan Gazetasheshi.com.

Dueli luhet në Kishnicë duke filluar nga ora 15:00 dhe do ndiqet live nga Gazeta Sheshi:

-Advertisement-

Hajvalia – Trepça ’89  0-2

62′ Goool. Otto John realizon pas një pasimi fantastik të Malokut, duke dyfishuar epërsinë e udhëtuesve, 0-2.
52′ Pajaziti shfrytëzon një pasim të mrekullueshëm nga Kçqiku, por gjuan drejt në duart e Hajdinit.
49′ Sërish është kapiteni Shpëtim Idrizi që gjuan drejt portës vendase, por pa sukses.
47′ Idriz gjuan nga distanca, por mbi portë.
-Starton pjesa e dytë.

-Mbyllet pjesa e parë.
46′ Hajdari gjuan drejt portës, pret Borovci me plot sukses.
45′ John kalon ‘gardianin’ Borovci, por gabon në pasim.
35′ Vitia provon goditjen drejt portës, por pret ‘gardiani’ Hajdini. Njëherit ky ishte rasti i parë në ndeshje për skuadrën vendase.
32′ Sambu pason bukur në zonë për Hasanin, i cili gjuan drejt portës, por pret ‘gardiani’ Borovci.
27′ Hajdari godet shtyllën pingule nga afërsia duke dështuar ta dyshojë epërsinë.
26′ Goool. Potoku harkon në zonë për Hasanin i cili realizon në portën e zbrazët.
17′ Broja tenton goditjen nga distanca, por larg portës.
05′ Hajdari gjuan drejt portës së Hajvalisë, por topi shkon jashtë portës.
03′ Potoku harkon në zonë për Otto John, i cili gjuan me kokë jashtë portës.
-Starton ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Hajvalia: Burovci, Leci, Tabaku, Rashiti, Avdullahu, Dulahu,Morina, Vitia, Kqiku, Pajaziti, Ajeti. Kryetrajner: Emin Bajrami.

Trepça ’89: Hajdini, Islami, Sambu, Izmaku, Potoku,Maloku, Broja, Hasani, Hajdari, Idrizi, Oto John. Kryetrajner: Zekerija Ramadani.

Gjyqtarë: Leutrim Mustafa, Jakup Musolli, Kujtim Bajrami, Ilir Shuleta.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera