Sport

⚽️ Klopp transferon futbollistin e njohur të Kombëtares shqiptare (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 14:42 | 28 April 2017
Mediat italiane kanë zbuluar se Jurgen Klop kërkon të përforcojë krahët e prapavijës dhe një nga përforcimet është Elseid Hysaj nga Napoli.

Tifozeria e Napolit është ndër më te zjarrtat në Itali dhe Elseid Hysaj e ka shprehur disa herë publikisht faktin se përballë tifozëve të tillë, çdokush e ka të vështirë të largohet drejt një klubi tjetër.

Por nëse ka një tifozeri e cila mund të thuhet pa frikë se është më e veçantë se e Napolit dhe që mund të bëjë Hysajn të ndërrojë mendje, është ajo e Liverpulit, klub i cili mendohej se po ndjek me shumë interes futbollistin shqiptar.

Ashtu si shumë klube të tjera angleze, edhe Liverpuli po monitoron mbrojtësin e përfaqësueses kuqezi, me objektivin për ta afruar në verë.

-Advertisement-

Mediat italiane kanë zbuluar se Jurgen Klop kërkon të përforcojë krahët e prapavijës dhe dy emrat që ka piketuar janë Matia De Shiljo i Milanit dhe pikërisht Elseid Hysaj.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera